Du tilhører meg

av (forfatter) og Kjersti Lundemo (oversetter).

Egmont Hjemmets bokforl. 2000 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.07 (43 terningkast.)

239 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Psykolog Susan Chandler leter etter en seriedrapsmann som velger ut sine ofre på cruiseskip. De er alle enslige og ofte ensomme kvinner som reiser alene. Nå har drapsmannen bare et offer igjen for å fullføre sin plan som er lagt opp etter teksten i sangen "You belong to me".

Omtale fra forlaget

Kvinnen han hadde valgt seg ut, satt ved et vindusbord på den andre siden av det panelte spiserommet på Gabrielle, et luksusskip som egnet seg ypperlig for hans formål.

Da han først la merke til henne der hun satt ved bordet, tankefull og alene, og senere så hennes skjelvende, nesten barnslige glede da en av de mannlige vertene spurte om hun ville danse, visste han at det kom til å bli lett.

Susan Chandler - psykiater med eget radioprogram – har fått en idé til et nytt tema hun vil ta opp: kvinner som forsvinner sporløst, men som senere blir funnet døde, drept av menn som grovt har utnyttet deres ensomhet og usikkerhet. Men Susan tenker ikke på at hun ved å gjøre dette utsetter seg og sine nærmeste for den redselen som hun så sterkt advarer andre mot.

Hun forsøker å finne ut hvem som prøvde å drepe en kvinne som ringte inn til programmet hennes for en stund siden. Denne kvinnen sa hun hadde opplysninger om Regina Clausen, en velstående finansrådgiver som forsvant fra et cruiseskip noen år tidligere.

Det blir et kappløp mot tiden. For morderen driver ikke bare snikjakt på enslige kvinner, han er også fast bestemt på å kvitte seg med alle som prøver å hjelpe Susan.

Etter hvert som undersøkelsen skrider frem, får Susan mistanke om at en av mennene i livet hennes kan være morderen. Og da sannhetens øyeblikk nærmer seg, oppdager hun at jegeren er blitt den jagede, og at hun er morderens neste offer.

Bokdetaljer

Forlag Egmont Hjemmets bokforl.

Utgivelsesår 2000

Format Innbundet

ISBN13 9788259022271

EAN 9788259022271

Genre Thriller

Språk Norsk bokmål

Sider 293

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

1 12 21 7 2 0

Bokomtaler

Spennende og godt skrevet - historien flyter bra - og menneskene er troverdige. Dette er en meget god roman av Mary Higgins Clark - og man blir glad i hovedpersonen Susan - men også de nærliggende figurene rundt. Og Mary har og en fin romanse gående i boken. Verdt å lese.

Godt sagt! (0) Varsle

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Lister som inneholder dette verket

Elsker å gå på loppemarked å se på bøker. Denne gangen føler jeg meg ekstra heldig! Fikk alle disse bøkene for kun kr 170,-


Godt sagt! (0) Varsle

Du vil kanskje også like

  • Mens min elskede sover
  • Noen ser deg
  • I gaten hvor du bor
  • Pappas lille pike
  • Lacey/Alice
  • Min tid er natten
  • Vi møtes igjen
  • Den siste valsen
  • En siste hilsen
  • Den siste dansen
  • Et skrik i natten
  • Stille som i graven
Alle bokanbefalinger for dette verket