Omtale fra forlaget
I en varm og støvete kjeller et sted på Vestbredden tortureres en vakker israelsk kvinne til døde. Nesten samtidig blir en grensepatrulje i Tanadalen sendt ut for å sjekke en mulig skyteepisode. I snøen finner soldatene en død mann - skutt. Disse to tilsynelatende frittstående hendelsene setter i gang en kjedereaksjon som kan endre hele den politiske situasjonen i Midt-Østen.
Tidligere etterretningsoffiser Tom Falck involveres i saken. Som tidligere FN-soldat lider han av posttraumatisk stressyndrom, og i Israel møter han både spøkelser fra en militær fortid, i tillegg til høyst reelle fiender.
Forlag Damm
Utgivelsesår 2005
Format Heftet
ISBN13 9788204113450
EAN 9788204113450
Serie Tom Falck (1)
Språk Norsk bokmål
Sider 296
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
spennende politisk thriller, og Tom Falck liker jeg.