Leviathan Wakes (Expanse Series)

av (forfatter).

Orbit 2011 Paperback

Gjennomsnittlig terningkast: 5.07 (15 terningkast.)

27 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Se på denne utgaven hos amazon.co.uk Kjøp boka hos ark.no

Oles eksemplar av Leviathan Wakes (Expanse Series)

Lesetilstand

Har lest denne

Hylle

Sci-fi / Fantasy

Lesedato

2025

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Min omtale

Se min omtale

Bokdetaljer

Forlag Orbit

Utgivelsesår 2011

Format Paperback

ISBN13 9781841499888

Språk Engelsk

Sider 576

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

4 8 3 0 0 0

Bokomtaler

Lettlest, men spennende og original sci-fi. Perfekt hvis man trenger en virkelighetsflukt i disse virustider. Belyser universelle politiske fenomener og massepsykologiske mekanismer som vi kjenner til fra vår egen samtid, men flytter dem ut i rommet og til en morsommere og mer fargerik verden. Fint for oss som akkurat nå er litt lei av egen klode, men samtidig setter pris på hjerneføde som allikevel er relevant. Kommer helt klart til å lese flere bøker i serien.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Etter å ha fått slappe av med litt rolig kattekrim, er jeg klar for å potensielt sette i gang årets store leseprosjekt, Dostojevskis samlede. Men først skal jeg bare lese de ni bøkene i The Expance-serien.

Expance starter rolig med en politimann på leting etter en savnet kvinne. Snart finner vi at politimannen arbeider på en romstasjon ved et astroidebelte, og han har et helt solsystem å lete gjennom.

Passe langt unna snubler et arbeidslag over et forlatt romfartøy. Her viser det seg at det meste er av muffens karakter, og plutselig blir de jommen meg skutt på også.

Her er det ikke fred å få, ikke for politimann, ikke for arbeidslag, ikke for solsystemet eller menneskeheten som sådan. Det eskalerer no voldsomt altså.

Det må sies at det er omfangsrike saker han har satt i gang han Corey. Jeg fikk den strålende ideen om å lese bøkene og se serien samtidig. Jeg vet ikke om det er en spesielt god idé, for helt likt er det ikke.

Det er kansje ni bøker sålangt i serien men historien roes i land likevel, altså kan hvertfall første bok leses frittstående, mulig bonus poeng for det. Så langt kaster jeg 8 av 12 romzombier for første del av the Expance.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket


Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • "A Gathering of Shadows" av V. E. Schwab
  • "Caliban's War - Book Two of the Expanse series" av James S. A. Corey
  • "I Am Legend (S.F. Masterworks)" av Richard Matheson
  • "Ringworld (S.F.Masterworks)" av Larry Niven
  • "Assassin's apprentice - Farseer trilogy 1" av Robin Hobb
  • "How to live safely in a science fictional universe" av Charles Yu
  • "Hyperion" av Dan Simmons
  • "The Black Echo" av Michael Connelly
  • "Red country" av Joe Abercrombie
  • "Wool - Omnibus Edition" av Hugh Howey
  • "The war of the ring - the history of The lord of the rings, part three : the history of Middle-earth : volume 8" av J.R.R. Tolkien
  • "The shaping of Middle-earth - the history of Middle-earth : volume 4" av John Ronald Reuel Tolkien
Alle bokanbefalinger for dette verket