2022
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
En gruppe ungdommer fra Numedalen folkehøgskole skal på bli kjent-tur i fjellet. Men det som skal være et høydepunkt i semesteret utvikler seg katastrofalt. Først forsvinner en av elevene. Deretter læreren. Kort tid etter blir det funnet et lemlestet lik, nedsunket i et tjern. Den døde har et symbol skåret inn i kroppen. Når enda en maltraktert kropp dukker opp, skjønner etterforsker Georg Bråten at de står overfor en uvanlig sak. En mulig seriemorder med religiøse motiver. Forfatteren tar oss med på en bloddryppende reise i Valdres idylliske fjellområder. I siste del av boka ser vi hendelsene gjennom drapsmannens øyne. Nye ugjerninger planlegges mens politiet kjemper desperat for å stoppe det som skal skje. «Trærne gynget da læreren igjen prøvde å vri på kroppen. Stemmen bak ham var tonløs, og så metallisk ren for melodi at kuldegysningene spredte seg rundt i kroppen. Det var som han først nå skjønte at noen ville ham vondt.»
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2022
Format Innbundet
ISBN13 9788202747930
EAN 9788202747930
Serie Georg Bråten (4)
Genre Politi og detektiver Krim
Språk Bokmål
Sider 491
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Dammans fjerde krim om Georg Bråten og han blir bare bedre og bedre! Språket er godt og selv om det er flere handlinger og mange personer er det uproblematisk å holde følge gjennom romanen.
Minner dog veldig om Jørgen Jægers Ole Vik synes jeg.
BOKOMTALE: Dødsengelen av Jaran Dammann. Leseeksemplar fra Cappelen Damm
En gjeng med ungdom fra en folkehøgskole drar til Valdres på den faste bli-kjent-turen. Ingen hadde forutsett hva som skulle skje. Da de drar hjem, er det minst to personer som er savnet. Et lik blir funnet, med symboler skåret inn i kroppen. Deretter dukker det opp flere døde med lignende symboler.
Selv om handlingen var delvis forutsigbar, synes jeg det var en spennende historie som jeg likte godt å lese. Dette er fjerde bok i serien, men har du ikke lest de foregående, gjør det ingenting. Du kommer lett inn i handlingen.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket