Den er voldsomt spennede til vel over midten, så dør den. Jeg har lest et par andre av samme forfatter, og jeg synes han er fryktelig oppskrytt.

Godt sagt! (1) Varsle

Viser 3 svar.

Har akkurat lest denne. Tja.. Selve krim-historien hadde jeg ikke den store sansen for. Men jeg ble veldig fenget av språket og personene. Jeg synes det er greit å lese om andre kulturer. Her fikk vi høre om eskimoene på Grønnland sin kultur, før Danskene inntok øya. (Like spennende som indianernes kultur/tenkemåte.) Det var jo utrolig masse stoff om is og de klimatiske forhold på Grønnland. Om det å overleve der. Jeg synes Smilla er en spennende person, hun fikk tankene over på Lisbet Salander (Stieg Larson), selv om Smilla ikke er så ytterliggående.

Godt sagt! (0) Varsle

Jeg begynte på boken (for mange år siden) og avbrøt fordi den var kjedelig. Til tross for at den fikk veldig gode kritikker, mener jeg å huske. Mulig at jeg "burde" ha lest den ut, men jeg er nå slik at jeg ikke gidder lese ferdig en bok hvis den ikke fenger meg.

Godt sagt! (0) Varsle

Jeg hadde heller ikke så mye til overs for krimgåten, den hang litt i luften såvidt jeg husker, men jeg likte språket hans. Fant heller ikke noe jeg likte i annet han har skrevet.

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

VariosaLaddenIngvild STatiana WesserlingPer LundMalinn HjortlandDaffy EnglundLisbeth Kingsrud KvistenJulie StensethAnne Berit GrønbechelmeMads Leonard HolvikVidar RingstrømKirstenLinda RastenmarvikkisInge KnoffLilleviSynnøve H HoelJan Arne NygaardgretemorLailaBjørg L.SisselCarine OlsrødLene AndresenmarithcAnniken RøilHarald KLogikaEgil StangelandStig TannelinguaAndreas VillangerBente NogvaINA TORNESingar hRune U. FurbergFrode TangenEva