Når jeg bare kom meg over "irritasjone" over at hun skriver "tell" i stedefor "til" og "fesk" i stedefor "fisk" så gikk det utmerket å lese boken :) Måtte snakke med noen andre finnmarkinger og høre om vi virkelig sier "tell" og "fesk" og noen mente at kanskje. Jeg har ikke hørt det selv. Og jeg er finnmarking.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 2 svar.

Mora mi er fra Måsøy, hvor serien er basert på, og der sier de "tell" og "fesk", mens i Hammerfest hvor jeg bor sier vi "til" og "fisk" :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det va godt å få det forklart :) Og søskenebarnet mitt sa at det sannsynligvis va nåkka sånt. Dumt å la mæ irritere av sånne småting ;)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Lisbeth Marie UvaagBjørg L.Kirsten LundKristin_Jane Foss HaugenKarin BergMorten MüllerMads Leonard HolvikPiippokattaLene AndresenElinBeTove Obrestad WøienEllen E. MartolDemeteredgeofawordChristofferAQuariuskriraStig TCamillaLailaAnne Berit GrønbechBeathe SolbergMorten JensenIngunnJKari ElisabethLars MæhlumIna Elisabeth Bøgh VigreReidun SvensliMaikenEster SNorahRandiGrete AastorpJulie StensethBård StøreEgil StangelandKristinVibekeG L