Så fint Bjørg at du også vil være med, håper du fortsetter etter "Peer Gynt" også.
Jeg hadde nok aldri begynt å lese Ibsen hadde det ikke vært for Kjell's initiativ. Jeg er så glad jeg begynte for tekstene og handlingene er en fryd og en historisk berikelse i allefall for meg.
Jeg har begynt å lese "Peer Gynt". Etter å ha lest "Brand" er dette noe helt annet, mye mer lysbetont og en del "komedie", "Brand" var til ettertanke og et stykke jeg likte særdeles godt.
Det skal bli spennende å fortsette å lese historien om denne litt spesielle gutten Peer.
Viser 4 svar.
Sist gang jeg leste Peer Gynt så fikk jeg ikke helt grep på det stykket. Håper at jeg sammen med dere får en annen opplevelse denne gangen.
Holder på med første handling og det er så langt fornøyelig å lese. Peer er jammen en gutt med stor fantasi.
Tror kanskje jeg tok stykket litt for alvorlig sist gang og syntes at fantasien til Peer gikk litt over styr.
Jeg begynte å lese Ibsen i januar da jeg skulle hjelpe yngstemann med en analyse av "Vildanden". Da oppdaget jeg at jeg i mange år hadde hatt Ibsens samtidsdramaer stående ulest i hylla, og siden "Vildanden" ga mersmak, måtte jeg bare fortsette - og jeg ble nok litt inspirert av Kjells initiativ her inne også.
Får vel tenke på å skaffe "Terje Vigen". Jeg kjøper det meste av bøker på bruktbutikker, men den har jeg ikke så stort håp om å komme over der, så jeg må vel satse på bokhandelen :-)
"Terje Vigen" finnes her og kanskje også andre steder på nettet.
Tusen takk!