Du har et poeng i at mye er skrevet om norsk oppvekst før, og spør du meg kan det bli inflasjon i temaet. Men dette gjelder ikke for Knausgårds bokverk. Jeg tenker at det handler mye om måten han skriver på. Jeg forstår det slik at julekalenderen din bare går fram til 8. desember;-)
Viser 1 svar.
Hørte Bok i P2s årsoppsummering fra Litteraturhuset her forleden på podkast, og Marta Norheim kommenterer at det som gjør Knausgårds prosa så fascinerende og medtagende er at det meste han skriver er litterært, det har altså en litterær kvalitet - og det er det ikke all norsk samtidslitteratur om oppvekst som har.
Og, ja, eksamen på mandag og så rett i butikken på tirsdag. Rene julekvelden! Gjenleser En tid for alt nå, mens jeg venter (og leser til eksamen så klart). :-)