Nok en sår fremstilling av forholdet mellom Tove og Georg. Jeg leser boken som en nyansert og troverdig skildring av drabantbymiljøet, som problematiserer forskjellen på å bry seg med og å bry seg om.

Indentifikasjonen med hovedpersonen gjør dessuten at man som leser blir delaktig i sviket hennes. Gjør vondt å lese.

Godt sagt! (4) Varsle

Viser 2 svar.

Dette var den første boka jeg leste av Tove Nilsen. Språket hennes og flyten i setningene er så god, og boka bare flyr avsted. Den skildrer godt det å være ung. Jeg har for første gang funnet meg en favorittforfatter i tillegg til en favorittbok.

Godt sagt! (1) Varsle
[ Slettet av bruker ]

Sist sett

Ingvild SmarvikkisBjørn SturødVariosaSolveigcanisLailaAre SkårRoger MartinsenGunn DuaasStig TMaikenEirin EftevandElisabeth SveeBerit RBjørg L.EvaGjermund HaugeNorahLars MæhlumTatiana WesserlingJohn LarsenGrete AastorpPiippokattaCarine OlsrødAnne-Stine Ruud HusevågTralteHildeToveHegeAmanda ADemeterMorten JensenHelena EJanne Kristin HøylandTove Obrestad WøienErlend SamnøenMorten MüllerHeidi Lingar h