Jeg fikk åtte bøker i år, og er kjempefornøyd! Bl.a. fikk jeg "Rettshistorier" av Bjarne Markussen. Boka handler om litteratur, film og juss, og må derfor betegnes som en fulltreffer!
En av de mest overraskende bøkene jeg fikk var "Skugga-Baldur" av den islandske forfatteren Sjón. Forfatteren fikk Nordisk Råds Litteraturpris i 2005. Like fullt gikk denne boka meg hus forbi den gangen, så jeg gleder meg til å bli kjent med forfatteren!
For øvrig fikk jeg "Hvem skjøt William Nygaard" av Odd Isungset, "Kvinnen fra månen" av Milena Agus, "Gebelawis barn" av Naguib Mahfouz, "Shakespeare - the complete works", "Rust" av Pedro Carmona-Alvarex og "Stormens tid" av Ken Follett.
Jeg blir ikke bokløs med det første! ;-)
Viser 2 svar.
Oi, det var mange det =) Skjønner at du ble fornøyd da. Fikk "bare" 2 jeg, men er positivt overrasket over det faktisk. For som regel får jeg aldri en bok til hverken jul eller bursdag. Men i år skrev jeg veldig utdypende på ønskelista mi, jeg skrev tittel + forfatter + hvor boken kunne kjøpes. Og da pluttselig poppa det opp 2 under juletreet + at jeg fikk gavekort på Notabene. Så trur jeg skal fortsette med det.
Se det, da har du funnet oppskriften ;)