Jeg er i min favoritt by; Paris! Hvis jeg er heldig kan jeg se toppen av Eiffeltårnet fra vinduet på rommet til Camille, men akkurat nå sitter vi på en kafe og maler kaligrafi (heter det det?)på en papirduk.

Jeg leser Saman er ein mindre aleine av Anna Gavalda

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 5 svar.

Kanskje det heter 'kalligrafere' (??)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det høres riktigere ut :-)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Kalligrafering i form av skjønnskrift....en gammel japansk, kinesisk kunstform. :D Jeg hadde veldig store ambisjoner om å lære meg det i ungdommen, men ungene kom og bøkene står i hylla..:D

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sjekk ut europeiske bøker fra middelalderen: Det er ganske mye helt nydelig kalligrafi der også; ikke bare i østen og med pensel/bambus at man drev med slikt. =)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skal nok sjekke ut det. Takk. :D

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Tore HalsaHarald AndersenPiippokattaSt. YngheadStine SevilhaugVannflaskeBerit RElin Katrine NilssenCathrine PedersenHelenesiljehusmorHildNina J.B.KristineTorill RevheimBruno BilliaertRandiAHildaGladleserKjerstiMargrethe  HaugenStein KippersundTonje SivertsenReidun SvensliLeseaaseHilde Merete GjessingNicolai Alexander StyveIngebjørgBertyKirsten LundJulie StensethRisRosOgKlagingmarvikkisLilleviSvein Erik Francke-EnersenBjørg L.Ellen E. MartolKaren PatriciaTanteMamieAnniken Røil