Husker da jeg gikk i bokklubber som TL-klubben og Pennyklubben så sto det i bøkene Denne boka tilhører eller noe slikt og jeg fylte inn da både hele navnet mitt og adresse. Skjemmes hver gang jeg kommer over det nå for jeg har noe så innmari stygg skrift, det hadde jeg da også. Slettes ikke pent. Men å skrive navn og år når man har lest boka høres slett ikke dumt ut, men jeg er redd for å klusse til bøkene siden jeg har så stygg skrift.
Men jeg har en notatbok hvor jeg skriver ned årstall, dato, tittel på boka, forfatternavn og terningkast. Da slipper jeg å være nervøs på å ødelegge bøkene mine med klønete skrift:) Derfor bruker jeg en egen notatbok til det. Høres jo mer sjarmerende ut å skrive litt sånn i bøkene, men jeg er for redd å ødelegge dem. Jeg skal jo tross alt leve med dem resten av livet:)
Viser 6 svar.
Disse gamle bøkene dine er jo gamle minner for deg, og den skriften du hadde, var jo en del av deg, vel?
Ingenting å skjemmes over!
Joda, skjønner jo det. Men, men det er ikke artig å skrive som en gris heller da:)-
Sier alle andre også at du skriver som en gris, eller er det bare noe du mener selv?
Det har vært litt begge deler ja:)
Vel, da er det ikke noe annet å gjøre enn å sette seg ned og trene, trene og trene på å få en håndskrift du kan være stolt av... ;)
Hehe,ja jeg får ta et kurs i skjønnskrift:D