Lest den på nytt nå. Holder mål fremdeles.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Har lest alt Askildsen har utgitt utenom Hverdag, og synes denne boka utpeker seg som den desidert svakeste så langt.

Jeg fant stadig paralleller til Dostojevskijs særegne stil under lesningen av Herr Leonard Leonard. Skillet mellom drøm og virkelighet er uskarpt, formuleringene omstendige og humoren underfundig. Problemet er at historien ikke gjør noe stort inntrykk. Hovedpersonen forblir karikert og jeg fikk vanskeligheter med å engasjere med i handlingen.

Askildsens karakteristiske og forbausende nøkterne skildringer er nærmest fraværende i denne boka, men med tanke på at dette er hans romandebut er det slett ikke rart at hans senere verk vitner om at forfatteren ble langt mer moden med tiden.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Cecilie EllefsenPirelliMonaBLKirsten LundPilarisKjerstiIngeborg GMargrethe  HaugensveinTerje MathisenTove Obrestad WøienTor Arne Dahlingar hmarvikkisHarald KEivind  VaksvikLene MThereseSynnøve H HoelHanne MidtsundTatiana WesserlingMorten JensenMathildeAmanda AsiljehusmorGladleserSiv RønstadJulie StensethHanneAvaGunillaPiippokattaEdvard Granum DillnerPerSpelemannBjørg Marit TinholtCamillamay britt FagertveitThomas Røst StenerudHilde Merete GjessingLilleviBerit R