Nobelprisvinner (1985) Simon er relativt ukjent i Norge, men denne boka er vel verdt den tiden man investerer i den! Suveren skriveteknikk brukt til å beskrive livet til en "elitesoldat" i den 9. franske armé, i fremskutt post på hesteryggen for å møte den tyske Blitzkrieg-invasjonen (tanks og jagerfly).

Simon beskriver hvordan alt oppløser seg: Geografien, tiden, den militære orden, psykologien. Det er gjort med en litterær sprengkraft og frodighet som få kan etterligne.

Selvopplevd og briljant!

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Sist sett

TanteMamieTone HRoger MartinsenHarald KLaddenandreas h. o.Pia Lise SelnesAmanda AKirstenLailaStig TV. HulbackLinda NyrudCamillaPiippokattaKaramasov11KristinVannflaskeMarteRufsetufsaKjell F TislevollTurid Kalvatn SchøyenMarenGodemineingar hTore HalsaSolveigEivind  VaksvikEli HagelundgretemorAnne-Stine Ruud HusevågTore OlsenToveBjørg Marit TinholtcanisJannaAnniken RøilmarvikkisMaikenCamilla