Stephen King skriver her under pseudonym. Her inngår ingen skrekkmonstre, men det er likefullt en skrekkbok - men med (u)mennesklig, psykologisk skrekk. Den er utrolig rå, brutal, men også en veldig sterk leseropplevelse.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Jeg visste ikke at denne var oversatt til norsk, The Long Walk heter den på engelsk. Leste den tidligere i år og er helt enig med deg i at det var en sterk opplevelse.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Den norske utgaven fant jeg på et loppemarked en gang, ganske gammel og slitt pocket. Står ikke oppgitt utgivelsesår, men nypris var iallefall kr 29,50,- så tenker det må være en stund siden!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg søkte etter Dødsspillet i flere bokhandlere og fant den ikke. Den engelske utgaven måtte bestilles på nett.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Mads Leonard HolvikReidun SvensliÅsmund ÅdnøyAnniken BjørnesHeleneLailaanniken sandvikJørgen NIngunn SPiippokattaEgil StangelandOleHilde Merete GjessingBerit RRufsetufsaKirsten LundAnette STurid KjendlieJulie StensethVanja SolemdalAvaAgathe MolvikDagfinn JakobsenEmil ChristiansenStig TAkima MontgomeryAstrid Terese Bjorland SkjeggerudElisabeth SveeDemeterTerje MathisenFindussiljehusmorNorahEileen BørresenTanteMamieTine SundalJan-Olav Selforsmay britt FagertveitAlexandra Maria Gressum-KemppiRune