Du har ikke gjort noe feil. Vi viser ikke fram bøker lagt inn av brukere i et vanlig søk. Den dukker kun opp når man søker gjennom dine bøker.

Bøker lagt inn av brukere kobles heller ikke til verk eller til forfattere.

Bokdata lagt inn av brukere er en vanskelig å integrere i bokdatabasen fordi vi ikke kan vite om bokdataene er korrekte.

Andre utenlandske nettsteder av samme typen som dette løser det på forskjellige måter. Noen lar ikke brukere legge til bøker, andre lar dem legge til bøker, men kun til egen samling.

Vi har foreløpig bestemt oss for en mellomting, nemlig å la brukere legge til bøker og å la andre legge disse til i egne boksamlinger. Brukerinnlagte bøker har imidlertid lavere synlighet.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Jeg skjønner ... Det er i alle fall greit å være oppmerksom på dette! Jeg holder nemlig på med en privat "kamp" for å synliggjøre Stefan Zweigs forfatterskap, slik at bøkene forhåpentligvis kan bli gjenutgitt. ;-) Da er det litt dumt hvis det likevel ikke er noen særlig synlighet på det jeg skriver. Men så vet jeg nå det. Takk for oppklaringen!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Harald KBerit B LieBerit RKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundNorahTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardPiippokattaEivind  VaksvikGroHilde H HelsethRoger MartinsenDemeter