For en fantastisk idé! Et slikt leseselskap skulle jeg gjerne vært med i.
Viser 5 svar.
Det er helt herlig å være med i et leseselskap - anbefaler det virkelig! Gleder meg som en unge til Den Guddommelige Komedie-reisen i oktober. Selv om vi tar oss en kulturell tur etter endt bok, er lesingen og forståelsen av verket selvsagt det aller viktigste.
Om du ikke finner et leseselskap i Oslo (har sjekket hvor du bor!), tror jeg nok mange her inne på bokelskere kunne tenkt seg å være med på å starte et. Kast deg ut i det! Lykke til ;)
Leseselskapet Ulysses høres ut som et spennende konsept.
Jeg ser at Kjell k har tatt opp muligheten for å danne lesegrupper på bokelskere. Kanskje det kunne være egnet for en dypere gjennomgang av Ulysses? Håper det er flere med meg som da kunne vært interessert i dette når og om den tid kommer.
Det blir jo ikke helt den samme diskusjonsflyten en ville fått med et dedikert leseselskap da, men lavere terskel for å delta.
Ja, veldig interessert i å være med i et leseselskap!
Håper virkelig du får anledning til et skikkelig dypdykk i Ulysses. Det var en strevsom prosess, men vel verdt det! Til tross for at vi i leseselskapet gikk grundig til verks er det nok en masse vi ikke har fått med oss, noe som vel også var forfatterens intensjon...
Jeg kunne gjerne tenkt meg å være med i flere lesegrupper, også her på bokelskere. Krysser fingrene for at du får god respons på forslaget ditt!
Det må ha vært en strevsom prosess! Har bare lest utdrag selv, men skal nok gå dypere inn i den - etter hvert. Mener ellers å huske at forfatteren selv sa noe om at leserne aldri kom til å forstå den, og at han lo da han sa det... Husker ikke nøyaktige ord, men altså... Den kan ikke være lett, selv litteraturprofessoren min "strevde".