Men Arthur, hvis du leste to av bøkene hans, så må de ha gitt deg et eller annet? Det er dette ubestemmelige jeg har problemer med å ta fatt i med denne forfatteren. Noe som likevel får meg til å ville lese videre. Kanskje det er så enkelt som at det av og til er godt å lese om nesten ingen ting?

Behovet oppfylt? Er det mulig?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 4 svar.

I valget mellom å lese handlingsdrevet spenning, og Solstad, så leser jeg handlingsdrevet spenning.

Jeg leste Solstad for å vite hvorfor Solstad er en feiret forfatter. Han er underfundig, morsom, tragisk - og noen ganger fant jeg at jeg gruet meg til å bla over til nok en side nesten ingenting - og det er vel det motsatte av pageturner?

Det er klart at det er "noe" der.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det motsatte av pageturner er å bla bakover fordi du sovna og ikke fikk med deg det du leste.

Ellers kjøper jeg din motivasjon for Solstad-lesing. For meg er det vel ganske enkelt nysgjerrighet av type: Nå må det vel skje noe snart?

Handlingsdrevet spenning er absolutt å foretrekke. Skål!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Heh! (tørr)

På en pageturnerskala, så må det å bla tilbake være i én ytterkant - gjerne mot venstre, og kan vi da si at Solstad er til venstre for null?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Vi kan uansett være enige om at Solstad er til venstre for midten.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

mgeBjørg RistvedtJulie StensethSolBjørg L.Hilde H HelsethAvaAgnesrubbelPiippokattaToveMarianne AugustaDemeterHeidi BBMarit HåverstadAud Merete RambølKirsten LundG LNorahRagnar TømmerstøSiri S.Astrid Terese Bjorland SkjeggerudMonica CarlsenTorill RevheimVidar RingstrømMonaBLEli HagelundAnne Berit GrønbechDaffy EnglundHilde MjelvaJane Foss HaugenSigrid Blytt TøsdalEivind  VaksvikTanteMamieLilleviMathildeTurid KjendlieAnniken RøilTor-Arne JensenTone H