Har du prøvd Michel Houllebecq?

Han er meget provoserende og muligens sjokkerende. Han skriver sabla godt, og stikkordene kan vel være sex, moral og religion. Gjerne i en eksotisk setting.

Vi har godt av å bli shaken and stirred i vår normalitet.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 6 svar.

Plattform fasinerte meg på en vemmelig samtidig fasinerende måte.Han provoserer men har mange poeng ift.fenomener i vår samtid.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Nå har jeg bare lest norske oversettelser, men er det en ting jeg synes Houllebeqs forfatterskap lider av så er det mangelen på gode setninger. Han fører etter min mening et ganske tamt språk. Ellers en meget spennende forfatter hva det tematiske angår, som du sier.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg har lest ham på norsk og engelsk - fransken min strekker dessverre ikke til - og synes han er veldig umiddelbar i språket. Her og nå, om du forstår.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Foretrekker du ham forresten i engelsk eller i norsk språkdrakt? Kunne vært greit å lagt seg på minnet til neste gang jeg skal lese noe av mannen!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

På norsk. Engelsktalende er generelt dårlige oversettere. ;)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ja, jeg forstår, du har et poeng der, for til hans forsvar kan det nok sies at denne umiddelbarheten og kontante leveringa muligens er det som passer tematikken best. Litt kaldt, og rett på sak.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

KristinPiippokattaBeathe SolbergMona AarebrotmarvikkisReidun VærnesTanteMamieLailaKirsten LundIngunn SLabbelineSissel Karlsen FjeldetTarjeiINA TORNESFrode TangenbeaverkriekHilde Merete GjessingTorill RevheimAvarubbelGodemineWenche BrohaugEivind  VaksvikEirin EftevandAgnesLinda LarsenLars MæhlumBenteKjell F TislevollVannflaskeBenedikteMorten BolstadBjørg L.Astrid Terese Bjorland SkjeggerudJulie StensethReidun SvensliEllen E. MartolJoannIngeborg GKine Yun Hoch-Nielsen