For en fantastisk liten perle av en bok. Egentlig en bok blottet for lyspunkter, bare tragisk hele greia. Men for en humoristisk måte å beskytte seg mot livet på! Og jeg kjente meg oppsiktsvekkende mye igjen i følelsene til Mathea selv om vi lever ganske så forskjellige liv.

Godt sagt! (1) Varsle

Viser 4 svar.

Enig! Dette er en vakker, liten morsomtrist roman. Språklig sett skinner den, fra begynnelse til slutt, men samtidig er det som befinner seg mellom linjene minst like viktig og like tankevekkende som det som står på dem. En flott debut!

Godt sagt! (1) Varsle

Denne boka gjorde meg både glad og litt trist på én gang. Slike bøker liker jeg. Historien er jo egentlig ikke så rent lite sørgelig, men samtidig må man sitte der og humre mens man leser. Likevel fikk den meg til å tenke litt over de mindre behagelige tingene i livet... som at vi alle skal dø.

Godt sagt! (3) Varsle

Jepp, det er ubehagelig det der med døden. Liker det ikke ;-)

Godt sagt! (1) Varsle

Jeg er veldig imponert over denne boka! Den rørte meg langt inn i både hjerterot og ryggmarg, mens jeg humret og lo. Forfatteren er så ung,men skriver så modent og har så mange originale refleksjoner. Denne må dere lese!

Godt sagt! (3) Varsle

Sist sett

Bjørg L.Geir SundetTor-Arne JensenPiippokattaJan-Olav SelforsVigdis VoldRufsetufsaJulie StensethSisselLaddenRuneAnne Berit GrønbechJarmo LarsenSissel ElisabethDagfinn JakobsenChristofferAstrid Terese Bjorland SkjeggerudJannaBjørg Marit TinholtMarvikkisIngunn SIngvild SJohn LarsenstrigidaeSolveigTatiana WesserlingTurid KjendlieLilleviEgil StangelandHarald KAnne-Stine Ruud HusevågToveSynnøve H HoelFrans EriksenOdd HebækTanteMamieEllen E. MartolDemeterLailafornix