Tatovøren i Auschwitz av Heather Morris har jeg hørt mye bra om fra flere hold. Har ikke lest den selv, men har vurdert det. Det er så mye WWII relaterte bøker der ute at jeg er litt mettet for tiden, men kommer nok til å lese den en dag. Spent på hva du syntes etter du er ferdig med den!
Ønsker deg en toppers juletid 😊
Viser 1 svar.
Ja, har lest flere bøker fra wwii. Man innstiller seg på hva som måtte komme. Uansett så treffer det en hvor grove disse grusomheter faktisk kan være og overgår hverandre. Boken er skrevet hva hovedpersonen opplever fysisk, psykisk - på flere nivåer selvfølgelig + hvordan overleve i en konsentrasjonsleir. Samhold i ens brakke er livsviktig.
Å her skjer det at hovedpersonen treffer sin framtidige kone og hvordan de klarte å stele litt tid sammen.
De som sorterte tøy og som fant skjulte smykker, skiftet hender og man kunne kjøpe mat for av folk fra området som var innom og gjorde byggearbeid for tyskerne - som ble delt opp i små pakker og delt ut for tjenester man trengte.
Hovedpersonen var veldig sympatisk synes jeg. Det var en bedre bok fra den tiden og jeg har lest flere fra forskjellige vinkler. Jeg vil anbefale den videre til andre som ønsker et videre perspektiv fra konsentrasjonsleirene. Flere norske har jeg allerede lest.