Når jeg legger til en bok, kan jeg ikke se at det er mulig å legge ved forlagets omtale ?

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Viser 5 svar.

Godt poeng, jeg legger dette til!

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Har tenkt litt.
Der er flere bøker her som ikke har bokomtale & "ikke eies av noen". Eller eies av noen som er gått i dvale eller har slettet seg som medlem her oa.

Mest sannsynlig er det at ingen har noe eieforhold til de bøkene - dersom de kommer opp som vedheng til eventuell søking av en bok. Da er de i søkebasen.

Kan det gjøres noe med det, uten å irritere andre Bokelskere med å legge til en vanlig bokomtale som egentlig er "forlags omtale" (fra ekstern omtale, hvem må registres + link).

Bakgrunnen til min forespørsel er at jo mer man vet om boken dess bedre vet man om den er av interesse el. inspirere til lesing. Ellers er slike bøker døde utenom for eventuelt eier av boken (nevnt før). Går vi på et bibliotek kan man plukke opp en bok og lese på baksiden. (Unntaket er om man må bestille boken fra et annet bibliotek.)

PS! Alle bøker lagt inn manuelt blir ikke sett før noen kommer over den tilfeldig, spesifikk bokomtale, sett i andres hyller.
I søkebasen forblir de av bøkene uten omtale værende akkurat slikt - unntatt hvis en får en mulighet til å legge til en omtale fra nettet og da har alle mulighet til å lese teksten og bli informert.

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Veldig godt poeng, det er noe jeg har savnet

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Ja ikke sant!? :)
Man kunne eventuelt hatt det slik at bøker lagt til av admin var merket med nettopp at det er lagt til av admin, for ordens skyld, og bøker lagt til av brukere ikke var merket, eller merket med brukers navn. Bare tenker litt høyt her :p
Et relevant utvalg av emoticons/smileys hadde også vært kjekke å ha :)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Synes at man også kan legge til bokomtale fra forlaget, vel og merke hvis det finnes. Det er irriterende når man klikker på en bok her på Bokelskere og finner ingen omtale. Man blir ikke klok av tittelen / overskriften alene selv om den gir føring hva innholdet er om. Tyngde / letthet / overflatisk / på siden av saken sier ingen omtale noe om fordi det er individuelt fra person til person og sjanger.

En forlags bokomtale gir et innblikk i boken ved å oppgi et resyme av fakta om hva den byr på. Det er et minstekrav forlagene har pålagt seg når de selger bøker på nett. I tillegg finner man forlagets omtale på baksiden av boken når man holder den fysisk i hendene i butikken. I Norge er det obligatorisk når en omtale av bok gis at den er forankra i sannhet.

De færreste kjøper en bok pga. omslagsbilde. Blir veldig skeptisk når andre medier legger til deres omtale i tillegg, hauser opp hvor god boken er. Da føler man ofte at man har kjøpt katta i sekken.

Godt sagt! (3) Varsle Svar
Solum Bokvennen - STORT BOKSALG! Over 350 titler fra 40,-

Sist sett

Hilde Merete GjessingSynnøve H HoelAnniken RøilTanteMamieJan Arne NygaardEgil StangelandKirstenAnne-Stine Ruud HusevågVariosaJan Erik OlsenHarald KLene AndresenAnneWangTine SundalJannaMcHempettAvaAstrid Terese Bjorland SkjeggerudTorill RevheimIngeborg GEllen E. MartolAndreas VillangerLaddenSolKikkan HaugenAlice NordliGrete AastorpGunillaKaren PatriciaBok OrmLisbeth Marie UvaagHeidi Nicoline ErtnæsSiv Jane HettervikmarvikkisBeathe SolbergBjørg L.Sigrid NygaardChristofferEirik RøkkumIreneleser