Piipokatta, du beskriver veldig godt hvordan Loe bruker "tullball" for å ta opp store spørsmål :) Jeg hørte på den siste podcasten i lesesirkelen i går, og der beskriver en av dem hvordan Loe gjør dette. Loe sier seg enig i utsagnet.

ordrett:
Språket hans bør leses som en karikert animasjonsfilm der alt er ekstremt, og ikke som et forsøk på sannferdig gjengivelse av en manns tanker og handlinger.

Jeg synes det er utrolig interessant å angripe denne flinkheten som Doppler mener gjennomsyrer samfunnet. Det er jo sant. Virkelig sant. Vi har skapt samfunnet slik at det fungerer i forhold til flinkhet. Det er ikke rom for å bare være, eller utforske andre aspekter ved det å leve.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Så kult, det blir kjekt å «møte» Erlend Loe i siste episode.
Takket være deg, klarte jeg å justere innstillingen min, og koste meg litt mer med de 2 siste episodene. Likte også innholdet i de to siste kapitlene bedre.
Her får vi gode eksempler på hvor påvirkelige vi er, og for noen flokkdyr vi er. Ideer brer om seg, og plutselig er det rare og sære noe «alle» vil prøve - og vipps, blir det en trend.

Jeg er helt enig, det er interessant. Det er alt for mye flinkhet der ute og det virker som om det er hovedbudskapet til Loe. Kanskje er det en holdningsendring og litt bevisstgjøring som må til, sånn at vi kan lage rom for større valgmuligheter. Han gir oss i alle fall anledning til å reflektere.
I dette flinke landet, måles alt for mye i kroner og øre, og som kjent kan ikke lykke kjøpes for penger. Det er lettere å finne gode øyeblikk i naturen, så la oss verne om den, det oppfatter jeg også som et budskap.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Helt enig i det du skriver om refleksjon og rundt det å lage rom for større valgmuligheter i samfunnet.

Uten sammenligning forøvrig, så kom jeg over en ny bok av Annika Norlin, Tua. Den handler om en jente som stikker til skogs for å slippe unna livet i byen. Hun treffer på noen mennesker i et lite samfunn der, og så går historien videre... Etter å ha brukt en del tid på Doppler føler jeg at jeg bare må lese denne! Dagens Næringsliv har en anmeldelse av boka og et intervju med forfatteren.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Takk for deling. Det er ikke alltid det står en så omfattende omtale her inne, og denne inneholdt mange godord. Jeg har lagt den til ønskelisten.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

AliceInsaneAlice NordliAvaKirsten Lundingar hPiippokattaFindusSynnøve H HoelritaolineTine SundalsomniferumVannflaskeRufsetufsaEivind  VaksvikJane Foss HaugenBente NogvaTorFrode Øglænd  MalminG LAnne-Stine Ruud HusevågAnneWangIreneleserBeathe SolbergEli HagelundVidar RingstrømWencheMads Leonard HolvikDemeterAstrid Terese Bjorland SkjeggerudKaren PatriciaSissel Karlsen FjeldetChristofferKjerstiTorill RevheimAgnesIngunn ØvrebøMorten JensenOda Marie HGro-Anita RoenBerit R