Vel... I bøker finner man da ikke kun ren handling, men mye også mye tanker, filosofering og følelser. Dette skjer overalt, hele tiden.

Dessuten kan man fint smøre brødskiver i ensomhet, alene i en leilighet. Det fins litteratur om dette også.

Ser ikke helt hvorfor dogåing er (såpass) tabu å skrive om. Det utgjør en vesentlig del av vårt liv, antakeligvis for våre romanhelter og heltinner også ;)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Heh... Når jeg skrev "offentlig" så mente jeg ikke på gata med tilskuere. Jeg mente f.eks på kjøkkenbenken der andre folk i huset går forbi. Man gjemmer seg ikke bak en låst dør.

Og hvorfor er det så rart at dobesøk er tabu i bøker? Er det ikke tabu i vanlige samtaler også? Jeg pleier i alle fall ikke å si ifra til folk at "nå skal jeg på do", hva jeg gjør der osv. Det er mye man gjør som man ikke snakker med andre om... Heldigvis.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Readninggirl30Ingunn SHegeRonnyJohn LarsenMarteAnne ÅmoEli HagelundBente L.GunillaTatiana WesserlingLeseberta_23Fride LindsethEllen E. MartolKirsten LundMads Leonard HolvikRufsetufsaHelena ETove Obrestad WøienLinda NyrudLars Johann MiljeAnneWangHeidi BBRandiAFrode Øglænd  MalminJarmo LarsenKristinAnn Helen EalpakkaEster SMorten MüllerHarald KAstrid Terese Bjorland SkjeggerudTore HalsaAnne Berit GrønbechSiv ÅrdalEmil ChristiansenElisabeth SveeAlice NordliChristoffer