Ikke enda. Er den i samme duren? Anbefales?

Godt sagt! (0) Varsle

Viser 2 svar.

Volvo Lastvagnar er en direkte fortsettelse av Doppler og anbefales!

Godt sagt! (0) Varsle

Jeg har lest både Doppler og Volvo Lastvagnar. Og etter å ha lest Harens år, ser jeg at boka kan ha vært en betydelig inspirasjonskilde for Erlend Loe. Likevel er det noe med språket til Loe som jeg liker bedre enn finnens språk.

Det er noe rått tilhugget og fargeløst ved Harens år som jeg ikke finner hos Loe. Språket i Doppler og Volvo ... "spraker" mere. Der Paasilinna er mester i situasjonskomikk uten å gjøre noe særlig ut av det rent språklig, er Loe sine bøker skrevet på en morsom måte. Jeg fryder meg derfor mer over Loe sin fortellerglede enn finnen sin, selv om de begge mestrer å skildre absurde historier som vi av en eller annen merkelig grunn likevel kjenner oss igjen i.

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

Harald KJulie StensethPiippokattaStig TReidun VærnesOda Marie HEllen E. MartolLailaTralteMarvikkisGitte FurusethMarit MogstadHilde VrangsagenTorTine SundalKirstenHildaSynnøve H HoelAkima MontgomeryAnne-Stine Ruud HusevågAvaEvamangochutneyaddict666LilleviAndreas VillangerVannflaskeMads Leonard HolvikMonaBLToveAstrid Terese Bjorland SkjeggerudTor-Arne JensenBente NogvaMalinn HjortlandgretemorEivind  VaksvikLaddenTurid KjendlieEvaKjetilCecilie