Hei igjen! =) Jeg finner ikke ut om den er gitt ut på norsk, vet du det? Vi pleier å ha det som krav på bøkene vi velger sånn at leserne kan velge norsk om de vil =)
Viser 3 svar.
Hei,
beklager at jeg ikke oppdaget spørsmålet ditt før etter en uke!
Joda, digitalutgaven "Det kan aldri hende her" kan leses på NB.no. Den kom på norsk allerede i 1936 (originalen "It can't happen here" ble gitt ut i 1935), og er oversatt av stortingspresident C.J. Hambro - han var også en stor litterat, og skrev også selv skjønnlitteratur.
ETA: ....Og siden jeg ikke så resten av tråden da jeg svarte på spørsmålet, oppdaget jeg ikke at Monica Carlsen allerede hadde opplyst om digitalutgaven som er tilgjengelig. Jaja. Bra du (dere) fikk svaret før jeg oppdaget spørsmålet!
Den kan leses gratis på bokhylla.no (Nasjonalbiblioteket), men aberet er at den ikke kan lastes ned, men må leses på skjerm.
Hei:) Ser at Deichmanske har en oversettelse fra 1936 med tittelen 'Det kan aldri hende her'. De har imidlertid kun en utgave her, så den er antagelig ganske vanskelig å få tak i på norsk. Ser ikke ut til at det har kommet noen ny oversettelse siden.
Kjempefint at du fortsetter en liten stund til forresten, du har gjort en veldig fin jobb!