Her var det mange gode noveller som jeg hadde stor glede av å lese, og med et flott forord ved Gordon Hølmebakk. Handlingene i novellene er lagt til Østen, flest fra Borneo. Om engelske menn og kvinner som arbeidet og bodde der over mange år.
Ble virkelig revet med og var nesten lei meg når historiene var slutt. Har faktisk ei bok til som heter Noveller i utvalg, ei Bokklubb bok som nok vil bli lest ved en annen anledning.

Godt sagt! (4) Varsle

Viser 2 svar.

Høres bra ut,jeg har faktisk bestit meg denne fra antikvariat.net for noen dager siden,så nå ser jeg fram til at den dumper ned i postkassa. Har faktisk ikke lest noe av han før,men fått han anbefalt en gang da jeg var ute etter gode noveller.

Godt sagt! (1) Varsle

Så bra, da har du mange gode noveller å glede deg til. Tidligere las jeg nesten aldri noveller, men så oppdaget jeg og ble begeistret da jeg begynte å lese noveller av den store franske novellisten Guy de Maupassant. Derfor sto nå Somerset Maugham for tur nå for litt siden.

Godt sagt! (3) Varsle

Sist sett

Carine OlsrødTherese HolmAlice NordliEvaLeseberta_23Kjell F TislevollVibekeTatiana WesserlingHeidi HoltanFrode TangenHarald KKirstenJohn LarsenAnne-Stine Ruud HusevågVannflaskeLene AndresenJulie StensethPiippokattaStig TReidun VærnesOda Marie HEllen E. MartolLailaTralteMarvikkisGitte FurusethMarit MogstadHilde VrangsagenTorTine SundalHildaSynnøve H HoelAkima MontgomeryAvaEvamangochutneyaddict666LilleviAndreas VillangerMads Leonard HolvikMonaBL