http://bokelskere.no/bok/bone/201386/ - Bone av Jeff Smith: En ganske lang, men veldig lesverdig tegneserie. Blanding av en humoristisk og storslagen episk historie.
http://bokelskere.no/bok/the-complete-maus/194359/ - Maus av Art Spiegelman: Et portrett av en som overlevde Auschwitz. Hva som gjorde at han overlevde og hva krigen gjorde med ham. Art Spiegelman intervjuet og portretterte sin egen far. Sterk historie og en rar blanding av gravalvorlig tema og "funny animals".
http://bokelskere.no/bok/fun-home/215633/ - Fun Home av Alison Bechdel: Selvbiografisk oppvekstroman. Undertrykt seksualitet, far-datter-forhold, litteratur og død. Veldig godt fortalt.
http://bokelskere.no/bok/blankets/191652/ - Blankets av Craig Thompson: Også en oppvekstroman, denne gangen om tro og tvil. Om å finne og miste sin første kjærlighet.
Kan anbefale mer også hvis du gir indikasjoner om hva slags genre du er ute etter. Disse anbefalingene er ikke veldig krevende og jeg tror ikke man trenger å være erfaren tegneserieleser for å sette pris på dem.
Viser 4 svar.
Fun Home finnes også på norsk: http://bokelskere.no/KariAnne/boksamling/128130/ Jeg anbefaler den varmt.
Indeed. Og en god oversettelse synes jeg. :)
Enig i at Bone er bra!
Eller er Jason og ganske flott, om du liker litt obskure ting.