Har 3 bøker av Jared Diamond og begynt litt i alle tre. Det er bare det at dette er "fordøyelsesstoff" og har ikke funnet tiden til dypere studier. Våpen, pest og stål på norsk. Har endt opp med å kjøpe de norske utgavene, ettersom jeg fant på tilbud.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Ja, mange av disse bøkene er nok fordøyelsesstoff, som du kaller det. Mye bra på listen. Og bøker som har definert og utformet vårt syn på samfunn, sivilisasjon osv. Til og med bøker som har hatt direkte innvirkning på vår (norske) hverdag - som f. eks. boken til dr. Spock som formet noen generasjoner mødre (og fedre) og øvde innflytelse på barneoppdragelsen.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

PiippokattaJulie StensethKirsten LundTralteEivind  VaksvikTanteMamieMads Leonard HolvikMcHempettTine SundalFrode TangenBjørg Marit TinholtHarald KDemeterKristineAnette SAnette Christin MjøsVigdis VoldNorahVannflaskeIngvild SJohn LarsenAneedgeofawordEgil StangelandInger-LiseAstrid Terese Bjorland SkjeggerudEster SBeate KristinMalinn HjortlandLinda NyrudAndreaPirelliHilde H HelsethTurid KjendlieMarit HøvdeTone HmarvikkissomniferumLene AndresenHelge-Mikal Hartvedt