Årets første krimbok: Det blir ikke den siste! Når du har fullført "Rødstrupe" vil du garantert få smaken på mer krim og det i første omgang av samme forfatter. Vil jeg tro. Dette er vel 3. bok som frontes av Harry Hole og om ikke før, ble jeg ved lesing av denne boken, virkelig hektet på Jo Nesbø ( og hans bøker om denne "litt spesielle" etterforskeren). Så dermed har jeg dem alle. Ingen av dem i hyllen for uleste ! bøker. Dermed vet jeg at du i de beste hender denne helgen, Jostein. (Nå sikter jeg selvfølgelig kun til ditt inntak av litteratur.) Mens jeg sitter og skriver dette "plinget" det i min mail.box : Ashehoug "tør minne meg på" at den 4.mars lanseres Jo Nesbø's nyeste verk "Blod på Snø" i Oslo. (Youngstorget?). Om boken er om Harry Hole står der intet om. men håper på et nytt møte med Harry Hole (selv om han må være noe nedslitt av sin livsstil nå.).
God helg!
Viser 4 svar.
Nei det blir nok ikkje den siste krimboka i år. Har "Sorgenfri" (Nesbø) og "Kullunge" (Monica Kristensen) på lista over bøker eg skal vere ferdig med innan utgangen av juni. Etter sommaren tipper er "Stalker" (Kepler) kjem på leseplanen, pluss minst eit par krimbøker til.
Eg har forøvrig lest dei fleste Harry Hole-bøkene no (om enn i uryddig rekkefølge), etter Rødstrupe manglar eg berre Sorgenfri og Politi.
La meg først få tillate meg å vere så pedantisk at eg protesterer på nummereringa av bøkene, Frelseren er nr 6, Snømannen nr 7.
Eg har lest bøkene i følgende rekkefølge: Kakerlakkene (2), Gjenferd (9), Marekors (5), Frelseren (6), Snømannen (7), Panserhjerte (8), Flaggermusmannen (1) og no Rødstrupe (3). Deretter kjem eg sikkert til å lese Sorgenfri (4) og Politi (10) i den rekkefølga. Eg har hatt såpass med mellomrom mellom bøkene at eg ikkje har opplevd å hugse noko frå ei "sein" bok som øydelegg noko for ei "tidleg" bok i serien.
Så må eg få nemne at eg har nok ikkje spikra leseplan fram til juli, men eg har ein omtrentleg ide om kva for bøker eg skal lese meg igjennom dersom eg skal greie det mykje omtalte målet om å kome under 10 uleste bøker i bokhylla innan den tid. Rekkefølga av desse blir nok forholdsvis impulsiv, berre eg får tenkt meg litt om.