Running man, Tommyknockers, The stand, Dreamcatcher, Langoliers, Under the dome. Også har du The dark tower som havner litt sånn midt mellom sci-fi og fantasy. The colorado Kid av King er jo også den boka som sci-fi serien Haven er løst basert på.
Viser 3 svar.
Takk, det har jeg faktisk ikke tenkt på, at også disse er sci-fi. Av disse du nevner her, er et par av dem favoritter! Forøvrig er Dreamcatcher den dummeste King-boka jeg har lest, Langoliers en av de mest quirky og Dark Tower noe av det mest spesielle jeg har lest (tenker på Kings utrolige evne til å tenke i vinkel, om noen skjønner hva jeg sikter til). Da har jeg jo lest litt sci-fi likevel. Jeg har vel gått meg bort i en forestilling om at sci-fi enten har fremtid som kriterier eller en viss teknisk annerledeshet i den fremstilte verdenen. Jeg burde ha koblet kategorien jeg har tenkt på som "alternativ virkelighet" til sci-fi.
Ja, Sci-fi er et langt større område enn man først tenker på. Jeg var helt nybegynner i sci-fi verden når jeg møtte mannen min. Bare sett et par serier jeg likte om framtid og romreiser (Stargate Sg1 og Farscape). Jeg fortalte han at jeg elsket å lese, men ikke sci-fi, for det var kjedlig. Tror han ble smått oppgitt over hvor sneversynt jeg var når det gjaldt sci-fi. Så han har åpnet opp en helt ny verden for meg med utrolig mange variasjoner innen sjangeren. I hovedsak film og serie, men også noen bøker.
Aight, dette er nytt for meg. Bortsett fra Running Man har jeg ikke lest disse andre titlene. Liker godt å lese sci-fi, så dette blir spennende å sette seg inn i :-)