Jeg også lånte dem på biblioteket. Så fikk jeg bøkene i gave, i hvert fall to-tre av dem da det viste seg at jeg aldri gikk lei av de bøkene. Men de var litt vanskelig å få tak på den tiden, husker jeg på, for de var veldig populære. Men kommer nok til å skaffe meg hele samlingen jeg også og lese på nytt. Det er fengende bøker man ikke glemmer så lett med festlige karakterer. Vampyren Rydiger som blir venn med et menneske, den sære Anton. Husker også Rydigers tante svært godt. Dorothea tror jeg hun heter? Den mest blodtørstige i famlien til Rydiger. Og søsteren hans Anna, er morsom:) Fin bokserie å vokse opp med, og som holder seg tidløs. Det skal bli se om jeg finner dem i bokhandelen en gang.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 2 svar.

Jeg har som sagt de 6 første, kjøpte dem i 2003 da de ble utgitt på nytt. Men googlet på nettet nå og ser det er utgitt 12 bøker på norsk (av totalt 19, de siste ble ikke gitt ut på norsk pga. sviktende salg. Synd!), så jeg må prøve å få tak i resten også. Kan ikke huske at biblioteket hjemme hadde 12 av dem, så det er nok noen jeg ikke har lest før.

Ja, blodtørstige Dorothea huskes godt her også! Var alltid redd for at hun skulle få tak i Anton, hehe. Og for at Gribbensvart skulle få tak i Rydiger eller oppdage de andre vampyrene.
Illustrasjonene er også morsomme og fine, husker jeg.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Oj, jeg visste heller ikke at Det finnes så mange bøker:) Det er litt kult, for da er det jo fremdeles noe å kaste seg over ^^

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

BertyEgil StangelandHarald KPiippokattaBård StøreMads Leonard HolvikHeidiKirsten LundSigrid Blytt TøsdalAmanda ATone HHilde H HelsethVibekeTone Maria JonassenLabbelineLars MæhlumTanteMamieDemeterLailaEileen BørresenHeidi HoltanKaramasov11BenteLinda NyrudJane Foss HaugenKorianderLineHildeJulie StensethTor Arne DahlAnneWangEllen E. MartolTore HalsaAgnesAkima MontgomeryAstrid Terese Bjorland SkjeggerudEvasiljehusmorGunvor GalaaenTone Sundland