[ Slettet av bruker ]

Viser 5 svar.

Mener du at det skal være to personer i hele romanen eller er det greit om det er flyktige folk i bakgrunnen?

Med en gang tenkte jeg på ensomme Mathea i Jo fortere jeg går, jo mindre er jeg av Kjersti Annesdatter Skomsvold. Det stikker innom noen andre karakterer iløpet av boka, men hovedsaklig så er Mathea alene.

Personlig liker jeg at det er få personer, da er det lettere å ha oversikt og det er lettere å bli ordentlig kjent med de. Er det mer enn 2-5 personer så har jeg en tendens til å blande navn og personer de første 50-100 sidene.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sjur Gabriel av Amalie Skram handler om 3 stk, og det er ikke så mange.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

S-trilogien til Stig Sæterbakken, som består av Siamesisk, Selvbeherskelse og Sauermugg. Alle tre er fantastiske romaner og inngår i mine absolutte favoritter.

Og så har vi selvfølgelig mange av novellene til Kjell Askildsen!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Agnes Ravatn: Fugletribunalet.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

"Mus og menn " av John Steinbeck. (of Mice and men) ?

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Sist sett

Berit RKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundHarald KNorahTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardBerit B LiePiippokattaEivind  VaksvikGroHilde H HelsethRoger MartinsenDemeter