For å ta Hardy-guttene først så mener jeg å ha lest flere enn ett sted at denne serien blei og blir(?) skrevet av forskjellige forfattere men utgitt under fellesnavnet Franklin W. Dixon. Husker at Frank og Joe og de andre hovedpersonene i løpet av alle disse bøkene og årene aldri blei mer enn tre, fire år eldre. Meldte meg ut da gutta tok på seg romdrakt og fløy til himmels.
Å ja, jeg har vært gjennom Hjortedreper også av Mr. Cooper. Uncas & Co er klassisk litteratur, uten en snev av tvil. Hjortefot er Edward S. Ellis sitt skaperverk, utgitt i rødt, stivt omslag, i cirka 20 ulike bøker. Nam-nam for indianermons ;-)
Å mimre er en menneskerett :-))
Viser 1 svar.
Så langt fulgte jeg ikke Hardy-guttene, heldigvis! Ja, selvfølgelig Hjortefot av Ellis leste jeg og, beklager å blande sammen to forfattere.Og: De røde omslagene, jeg husker det. Godt sagt at mimring er en menneskerett, det skal jeg nå gå inn i stuen og meddele min eldste datter som er på besøk med sine to barn, og ikke minst min kone som klager over min mimring! For ikke å si min yngste datter, og mine to sønner. Venter snart besøk av dem også! Takker for det "smilende" innslaget! (og mimrer videre (sukk).