Jeg har lest tre veldig bra, nye bøker i det siste og håper det er greit at jeg bidrar med dem, selv om de ikke er direkte favoritter:

1 Carthage av Joyce Carol Oates (Roman)
2 Under åpen himmel av Jesús Carrasco (Roman)
3 The Iraqi Christ av Hassan Blasim (Noveller)

Har forresten Shotgun Lovessang på "skal lese"-listen min, så det lover jo godt at du har den øverst på listen din!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Viser 2 svar.

Kjenner ikke noen av disse - men har på lista at jeg vil lese noe av Joyce Carole Oates! Jeg er så spent på om andre vil like Shotgun lovesongs like godt som jeg gjør!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Joyce Carol Oates har jo skrevet utrolig mange gode bøker, med like stort trykk på mange som på gode :-)

Under åpen himmel er en liten, kort roman skrevet av den spanske debutanten Jesús Carrasco. Odd Karsten Krogh i Cappelen Damm har skrevet et strålende innlegg om den på Forlagsliv.no

The Iraqi Christ skrev jeg et innlegg om her på Bokelskere da jeg hadde lest den.

Har forresten så vidt begynt på Shotgun Lovesongs, så gjenstår det å se om jeg deler din begeistring.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

BertyKirsten LundJulie StensethPiippokattaRisRosOgKlagingmarvikkisLilleviSvein Erik Francke-EnersenBjørg L.Ellen E. MartolKaren PatriciaTanteMamieAnniken RøilVannflaskeTine SundalAlice NordliMorten MüllerTove Obrestad WøienStig TNeraMonaBLAstrid Terese Bjorland SkjeggerudHarald KEvaJane Foss HaugenAnne-Stine Ruud HusevågBård StøreBjørn SturødAlexandra Maria Gressum-KemppiKaramasov11Vigdis VoldKareteRonnyYvonne JohannesenNora FjelliDemeterAneIngeborg GEivind  VaksvikAva