Kanskje vi skulle skrive litt om hvilket inntrykk vi har fått av (noen av) personene i BOK 1,
for eksempel:
Søstrene Dorothea og Celia Brooke.
Mr. Brooke.
Edward Casaubon.
Sir James Chettam,
Elinor Cadwallader.
Jeg har mine oppfatninger, men foreløpig har jeg ikke tid til å utdype det noe videre.
Men dog:
Mrs. Elinor Cadwallader er nok en meget bestemt dame - i motsetning til ektemannen (presten).
Viser 1 svar.
Først må jeg jo si at det er så mange herlige karakterer vi har møtt til nå.
Mr. Brooke fremstår som den mest fornøyeligste karakteren til nå syntes jeg. Har både smilt og ledd av hans mange kommentarer og væremåte. Nå ser det ut som det ikke bare er meg som ler av Mr. Brooke, men det kan virke som det blir ledd litt bak ryggen på han av hans naboer. Mr. Brooke er en mann med mange meninger og tanker, temmelige flakkende sådann ifølge de som kjenner han. Han ytrer tankespinn i alle retninger i enhver situasjon.
Han elsker å prate, samt fortelle hva han mener, hva han har lest, hvor han har reist, hvem han har møtt, hvem han kjenner osv osv. Til tross for at dette ikke alltid stemmer.
Det var like vanskelig å spå hva Mr. Brookes endelige standpunkt ville bli, som det var å forutsi været.
Den første scenen jeg lo av var i middagsselskapet han holdt. Der starter Sir James, en av gjestene, en samtale om gårdsdrift og modernisering av det. Mr. Brooke er helt uenig i dette.
modernisere driften og alt sånt og utstyre fjøset så det ligner en dagligstue. Det nytter ikke med slikt. Jeg studerte naturfag selv en gang i tiden, men forsto fort at det ikke var noen vits i det.