Nå blei eg glad, dette er eg med på.

Eg tykkjer det gjev meining å gjere som du implisitt foreslår, å lese bøkene i den rekkefølga dei kom ut.

Sjølv har eg gått i tankar om eit litt knappare omfang av bøker, med dei 4 som eg oppfattar som mest kjende
- Dagdrivergjengen
- Om mus og menn
- Vredens druer
- Øst for eden
og i tillegg eit par mindre kjende som f. eks.
- Natt uten måne
- Turen med Charley (som er den einaste eg har hatt i tankane som ikkje alt er på lista di)

men når eg ser på lista du har satt opp så får eg jo lyst til å lese alle saman ....

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Så flott respons - gleder meg til dette!

Ser at noen av dere ønsker færre titler, og at Jostein m.fl. ønsker å ta med Turen med Charlie. Litt usikker på hvordan gripe dette an. Flere av bøkene er korte og lettleste. Vredens druer oppfatter jeg som litt tyngre, samtidig som det er et helt sentralt verk hos Steinbeck. Det går jo fint an å være med på en felleslesing selv om en ikke leser alle bøkene, bare de en selv ønsker.

Kom gjerne med flere synspunkter!
Jeg skal tenke litt mer på dette og komme med et forslag til leseplan en av de nærmeste dagene.

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Godt initiativ! Jeg er med!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Har lyst til å vere med på Vredens druer....har nyleg fått den i samlinga mi. Om eg får tid til fleire?? ...ja, det må tida vise - sidan eg er med i to lesesirklar.....Flott prosjekt er det i alle fall! :-)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Ingvild STorill RevheimRandiAJakob SæthreKarin BergEirin EftevandMarenmarithcEster SIreneleserAnneWangKirsten LundHedvigBeathe SolbergGro-Anita RoenHelge-Mikal HartvedtMarianne  SkageVibekeAndré NesseVariosaSiv ÅrdalIngebjørgHarald KPiippokattaSigrid Blytt TøsdalSissel ElisabethHilde Merete GjessingMads Leonard HolvikEllen E. MartolBirkaGroSynnøve H HoelLinda RastenAnne-Stine Ruud HusevågTanteMamieEirik RøkkumToveVigdis VoldEivind  VaksvikRisRosOgKlaging