Helt enig i at Doppler er en morsom leseropplevelse. Likevel var det brytningen mellom det absurde og det logiske i handlingen som grep meg mest. Loe er etter min mening en av våre beste fortellere. Det første avsnittet i boka er alene verdt et underfundig smil og litt ekstra omtanke, synes jeg.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Viser 1 svar.

Fortsettelsen er OK den også.Det som jeg synes er morsomt med Erlend, er at han har skapt seg en helt "skreddersydd" gate i litteraturen, sin helt særegne stil, og så er han veldig produktiv, "voksen-bøker", barnebøker, film, etc. Den "lille" romanen Tatt av kvinnen, er heller ikke så dum, og til tross for sparsomt med action, ble jo filmen ganske OK, den holdt seg nært til romanen synes jeg.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Sist sett

PiippokattaMads Leonard HolvikBertyAlexandra Maria Gressum-KemppiToveTanteMamieVannflaskeKirsten LundTove Obrestad WøienElisabeth SveeSynnøve H HoelGodemineHeidi HoltanKari FredriksenKjell F TislevollAskBurlefotAvaTrine Lise NormannlittymseKjersti SIngebjørgmarvikkisIngunn SSissel ElisabethEivind  VaksvikEllen E. MartolJoannAneEgil StangelandAmanda ACatrine Olsen ArnesenGro-Anita RoenBente NogvaLinda NyrudAnn ChristinMarianne MRonnyToneGunillaJulie Stenseth