Ånei! Det finnes mange huer som er stappet med fagstoff. Det gir i seg selv ikke noen større verdi. Dessuten er jo mye av det som står skrevet i skjønnlitteratur basert på research. Fagstoff. Og ofte kan skjønnlitteratur gjøre det mer underholdende slik at det fester seg bedre.

Synes forsåvidt flere mennesker bør lese forlokkende romanser, og at man i røykeværelset bør holde kjeft om verdensbegivenheter hvis man ikke har som mål å bruke det til noe samfunnsnyttig bortsett fra å "like" hjelpeorganisasjoner på facebook.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Viser 4 svar.

Men dette svaret var morsomt :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Igjen kommer det jo an på hva en mener med fagstoff. Det har en verdi som ikke kan måles i penger at nesten alle i Norge kan lese og skrive. At husene er varme om vinteren, omgivelsene rene under fødsel eller at noen kan dyrke mat. Alt bygger på fagkunnskap. Og et sant demokrati forutsetter at folk er aktive i "røkeværelsene".

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Endret svaret mitt. Jeg er jo egentlig enig med deg.

Regner med fagbøker vs skjønnlitteratur ikke var medregnet de fagbøker folk bruker i utdanningssammenheng (pesum o.l). Men de bøkene er jo med på å prege statistikken så lenge du registrerer dem som lest.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fint å være enige.

Ja, det er mulig det ikke var den type stoff det ble sikta til. Trådstarters boksamling er prega av annen sakprosa enn det jeg ville tenkt på som pensumstoff. (Noen bøker vil jo fungere både i en fagkrets og som allmenn sakprosa, men det er ikke det vanligste.)

Den type bøker trådstarter har er det ganske mange som leser og har registrert her inne. Jeg også. Men det har ikke ført til at de samme kulturdebattene som raser i mediene preger forumdiskusjonene, de titter mer innom. Kanskje er det derfor det ikke er så mye sakprosadiskusjoner her? Vi blir litt metta i andre kanaler og velger andre tema?

Hva vet jeg. Alt dette var uansett ikke en respons på dine innlegg, men posta her når jeg likevel var i gang..

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Kristine LouiseKjell F TislevollFredrikTine SundalTurid KjendlieAnne-Stine Ruud HusevågHarald KAmanda AKirsten LundPär J ThorssonIngunn SFrank Rosendahl SlettebakkenCathrine PedersenEivind  VaksvikLilleviBerit RTanteMamieElin SkjerengTrine Lise NormannIngebjørgrubbelBertyHilde Merete GjessingPiippokattaJulie StensethTralteMads Leonard HolvikMcHempettFrode TangenBjørg Marit TinholtDemeterKristineAnette SAnette Christin MjøsVigdis VoldNorahVannflaskeIngvild SJohn LarsenAne