Jeg ga opp når det sto side opp og ned om entene....de trege tre-vesnene....omtrent midtveis i "To tårn", tror jeg.
Viser 3 svar.
Hmm, det er jo en av de beste delene! Jeg leser boka omtrent en gang i året, og koser meg like mye hver gang jeg treffer Treebeard igjen.
Jo, se, det stemmer - "Den første norske oversettelsen (Krigen om ringen) ved Nils Werenskiold utkom fra 1973 til 1975." Det var de bøkene søsteren min hadde, etter å ha lest dem hos min onkel.
Jeg syntes det gikk så forferdelig saaakte....like sakte som entene.... Men det er vel tredve år siden jeg leste disse bøkene, aldri prøvd på nytt. Ble litt inspirert da det kom en tegnefilm av "Ringens brorskap", men de lagde bare den ene - den ble aldri fulgt opp.
Hm, nå kom jeg på at bøkene het "Krigen om ringen", ikke "Ringenes herre", kan det stemme?