The Strain av Guillermo del Toro og Chuck Hogan er bra vampyrbok, litt annerledes enn det klassiske synet på vampyrer. Veldig skummel bok. Er første boken i en trilogi. Utgitt på norsk med tittelen Trusselen. Guillermo har visst sagt at han med disse bøkene ville gjøre vampyrene skumle igjen. Salem's Lot av Stephen King har også skikkelig skumle vampyrer. Presten fra den boken dukker også opp i Dark Tower-serien hans. Ellers liker jeg serien Vampire Earth (første bok Way of the Wolf) av E. E. Knight. Den handler mer om vampyrlignende romvesener som har tatt over jorda. Men de er vampyrlignende. :-) Ellers var Anne Rice allerede nevnt. De er veldig bra, men litt langdryge noen ganger. Hvis du heller vil ha vampyr-humor i stedet for grøss, kan jeg anbefale Carpe Jugulum av Terry Pratchett. (latinsk for grip halsen)

Godt sagt! (3) Varsle

Viser 1 svar.

The Strain har jeg så vidt hørt om, men jeg har egentlig ikke vurdert å lese den før nå. Den virker rimelig spennende, så jeg tenker jeg får skaffe meg den.

The Dark Tower liker jeg svært godt, men jeg har ikke lest særlig mye annet av King. Salem's Lot virker som et bra sted å begynne. Flott tips!

E. E. Knight er helt ukjent for meg, men vampyrlignende romvesener høres i det minste svært originalt ut. Tror jeg må undersøke denne serien litt nærmere, hehe.

Godt sagt! (1) Varsle

Sist sett

VeronicaKLisbeth Kingsrud KvistenHeidi BLaddenAvaVidar RingstrømgretemorJulie StensethPiippokattaToveKirstenSiv Jane HettervikTor Arne DahlJohn LarsenFindusIna Elisabeth Bøgh VigreKristin_Tine SundalBenteKaren RamsvikToneDemeterHarald KIngunn SReidun Anette AugustinsiljehusmorTanteMamieMarianne AugustaKjell F TislevollBjørn SturødAkima MontgomeryLailaLisbeth Marie UvaagJan-Olav SelforsLars MæhlumJakob SæthreElisabeth TostrupAstrid Terese Bjorland SkjeggerudAnn Helen EVegard Borgen