Klarte ikke helt å gjøre meg ferdig med historien så jeg var innom biblioteket og lånte filmen med meg hjem.
Jeg var spent på hvordan de hadde klart å lage film av denne romanen som har så lite handling, men som er så rik på tanker og betraktninger.
Per Oscarsson som har hovedrollen klarer med sine replikker og handlinger å gi oss bilde av en forstyrret, sulten, blakk og dypt ensom mann, og dette bilde har imponerende nok mange likheter med romanpersonen og med stemningen i boka.
Det var en flott film og utrolig bra skuespillerkunster.
Flott å avslutte leseprosjektet med å se filmen.
Viser 2 svar.
Jeg har filmen, da kan jeg glede meg til å se den igjen. Jeg tror jeg har sett den på TV for "hundre år" siden i sort hvitt.
Ja den kan du glede deg til :) Stemmer at den er i sort/hvitt og det bare forsterker denne triste historien.
Nå kan man jo selvfølgelig ikke sammenligne boken og filmen, men jeg koste meg med filmen med historien i boken friskt i minne. Ville nok ikke satt så stor pris på filmversjonen om jeg ikke hadde lest boken.