Får meg til å tenke på det berømte diktet av en tysk dikter/biskop, som slutter med noe sånt som "og da de kom for å hente meg, var det ingen igjen som kunne protestere". Har ikke kommet så langt i Knausgårds bøker enda, venter på at en lengre periode av alenetid skal dukke opp.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 2 svar.

Denne teksten røper noe fra handlingen i en bok. Klikk for å vise teksten.
Godt sagt! (1) Varsle Svar

Takk skal du ha for dette fine diktet av biskopen. Har ikke kommet lenger i bøkene, men leste en meget interessant og sympatisk artikkel i Samtiden av Knausgård. Den handlet om redaktørrollen, og jeg har hatt stor glede av for eksempel den kontante reaksjonen fra en poet som hadde fått diktet sitt i retur med kommentarer fra redaktør Knausgård (den gang ung og ukjent); "Hvem er du?" Knausgård skriver veldig klokt om veiledning og relasjoner her. Bøkene skal bli lest en gang. Lover.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Harald KTonje-Elisabeth StørkersenAlice NordliElisabeth SveeStig TEivind  VaksvikTovesveinKorianderTone SundlandSigrid NygaardTonje SivertsenTorTone Maria Jonassenanniken sandvikHilde H HelsethLars MæhlumMarit AamdalTanteMamiePiippokattaReidun VærnesSilje HvalstadFrisk NordvestBente NogvaMorten MüllerTor-Arne JensenKirsten LundDemeterSynnøve H HoelBjørg L.BenteNicolai Alexander StyvemarvikkiskntschjrldBeathe SolbergIna Elisabeth Bøgh VigreJulie StensethMarenGitte FurusethBerit R