Jeg liker godt konseptet bibliotek. Her kan man komme, si at "jeg tar med meg disse bøkene hjem, jeg" og så synes alle det er helt greit. Og som regel kommer du tilbake igjen med dem, også. Det er et nydelig tillitsforhold, helt til man opplever å glemme dem noen måneder og biblioteket ikke sender purringer og plutselig har man en firesifret regning å hanskes med.
...Men, jeg bruker ikke biblioteket så mye, og det er fordi jeg er en vrien leser i forhold til deres utvalg: Jeg vil lese på engelsk, og stort sett vil jeg lese sjangre bibliotekene ikke vier like mye plass til som feks krim.
Viser 3 svar.
Biblioteket sender alltid to purringer før saken blir tatt videre til et inkassobyrå. Man kan selv velge om man vil bli varslet via sms, e-post eller post.
Ja. Men når biblioteket velger å sende purringene til en flere år gammel adresse - selv om man endret den sist man var innom - så er de ikke spesielt villige til å diskutere når man først har fått inkassoen, selv om man altså aldri så snurten av foregående purringer, heh.