Veldig, veldig spennede ungdomsroman som godt kan leses av voksne. Jeg må inrømme min svakhet for Maria Gripe, ingen skrev så gode ungdomsbøker som henne.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Viser 5 svar.

Nydelig og spennende bok, men jeg synes den var usedvanlig dårlig oversatt? Uklare setninger ødela litt av opplevelsen for meg.. Klarer ikke å lese på svensk, men jeg har lest "Skygge serien" (som er oversatt av en annen person) mange, mange ganger og har aldri reagert på språket.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Maria gripe er fantastisk, jeg er spes glad i skygge serien og agnes cecilia, de leser jeg gang på gang, og jeg blir aldri lei. Er av de bøkene jeg har lest flest ganger.

Godt sagt! (0) Varsle Svar
[ Slettet av bruker ]

Den leste jeg i sjetteklasse som en del av pensum i norsk husker jeg. Men jeg husker ingenting fra handlingen. Merkelig nok. Men jeg husker jeg den gangen synes den var utrolig kjedlig.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Så enig. dette var en av mine absolutte favoritter som barn/ungdom. Har også lest den som voksen, og den holdt absolutt fortsatt mål. det samme gjelder for andre bøker av maria gripe som eg gjerne skulle lest igjen no. tenker spesielt på serien som starta med Skyggen over steinbenken. Kjempespennande!

Godt sagt! (0) Varsle Svar
Solum Bokvennen - STORT BOKSALG! Over 350 titler fra 40,-

Sist sett

gretemorHarald KLaddenKirstenLene AndresenPiippokattaOdd HebækLiv-Torill AustgulenAkima MontgomeryHarald AndersenGroSolveigFrankMads Leonard HolvikEllen E. MartolAnne-Stine Ruud HusevågEgil StangelandHallgrim BarlaupEmil Christiansencanismarvikkisandreas h. o.IngunnJLea HiorthGeir SundetMathildesveinHeleneHege LINA TORNESJakob SæthreHeidi Nicoline ErtnæsBarbro  KnudsenOddvarGBok OrmIngunn SMartin ABBjørg L.Hilde H HelsethMarte