Denne helga er jeg på guttetur til hytte i Telemarks dype skoger. Erfaringsmessig blir det her ikke annen lesing enn teksten på ølboksne, og noen gamle "Villmarksliv" og "Jakt og Fiske" som ligger på utedoen der.

For sikkerhets skyld har jeg dog tatt med meg "Ett lik for mye", som er Ellis Peters første bok i serien hvor 1100-talls munken fader Cadfael løser krimgåter.

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Viser 4 svar.

Ellis Peters ett nytt navn for meg, men det ser ut som om det er akkurat i min smak. Hvor mange bøker er det i serien? Fortell, fortell mer. :O)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ellis Peters, som døde i 1995, skrev både historiske bøker og nåridskrim. Men det hun er kjent for er serien om 1100-talls munken fader Cadfael, som har ført til at CWA sin pris for historisk krim i England bærer hennes navn.

Hun har gitt ut mange titalls bøker totalt. På engelsk er det 20 bøker om fader Cadfael, hvorav 7 er oversatt til norsk. Den siste av disse kom i 1994, så det blir vel neppe oversatt flere.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Takk :O)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Da har jeg lagt en omtale av bokji her

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Anniken RøilBård StøreKirsten LundEivind  VaksvikReadninggirl30Ingunn SHegeRonnyJohn LarsenMarteAnne ÅmoEli HagelundBente L.GunillaTatiana WesserlingLeseberta_23Fride LindsethEllen E. MartolMads Leonard HolvikRufsetufsaHelena ETove Obrestad WøienLinda NyrudLars Johann MiljeAnneWangHeidi BBRandiAFrode Øglænd  MalminJarmo LarsenKristinAnn Helen EalpakkaEster SMorten MüllerHarald KAstrid Terese Bjorland SkjeggerudTore HalsaAnne Berit GrønbechSiv ÅrdalEmil Christiansen