En rekke korte historier fra Andeby signert dansken Milton og nederlenderen Jippes. Fartsfylte og morsomme historier alle sammen, som alltid i denne serien nydelig sydd sammen og formidlet av forlaget.

Dette var forresten boka jeg tilfeldigvis leste rett etter «The Ten-Cent Plague» av David Hajdu om (selv)sensuren av tegneserier i USA på 50-tallet. En gjennomgangsfigur der er Charles Murphy som vel er en slags tegneserienes svar på Joseph McCarthy.

Har vel en mistanke om at Milton/Jippes her drar en parodi på nettopp ham i den glimrende historien «Mørkemannen» i form av den sensurhungrige Dr Svøpe. Han prøver etter beste evne forsøker å hindre Ole, Dole og Doffen i å lese tegneserier og tvinge på dem hans egne ufarlige og dølle barnebøker. Morsomt og litt pussig.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Kirsten LundPär J ThorssonKristinPiippokattaBeathe SolbergMona AarebrotmarvikkisReidun VærnesTanteMamieLailaIngunn SLabbelineSissel Karlsen FjeldetINA TORNESTarjeiFrode TangenbeaverkriekHilde Merete GjessingTorill RevheimAvarubbelGodemineWenche BrohaugEivind  VaksvikEirin EftevandAgnesLinda LarsenLars MæhlumBenteKjell F TislevollVannflaskeBenedikteMorten BolstadBjørg L.Astrid Terese Bjorland SkjeggerudJulie StensethReidun SvensliEllen E. MartolJoannIngeborg G