Det er så lenge siden jeg leste denne at jeg nesten ikke husker hva den handler om. Men jeg husker at jeg syntes den var magisk, og den var (sammen med Åndenes hus) for meg inngangsporten til Sør-Amerikansk litteratur.

Godt sagt! (2) Varsle

Viser 5 svar.

Nøyaktig samme historie som min. Inngangsporten til nydelig sør-amerikansk litteratur. Magisk!

Godt sagt! (0) Varsle

Akkurat det samme tenkte jeg, da jeg satt og sorterte bøker i går. Den var helt annerledes enn alt annet jeg hadde lest til da. Siden har jeg utvidet bekjentskapet.

Godt sagt! (0) Varsle

Første gangen jeg leste denne boken fikk jeg fantasisjokk. På skolen hatet jeg å måtte lese om Ibsens tragedier på rim, Hamsund's sultne nordlendinger, Hemingway's fisketurer og alle andre "klassiske" tekster som ikke angikk meg og mitt liv. Men det var før jeg fant min egen "klassiker". Herr Marquez ga meg for første gang innsyn i en til da skjult verden. En verden hvor fantastiske tanker og konsekvenser mellom to permer, faktisk påvirket meg og mine tanker. Nå, mange år senere, er jeg fortsatt forelsket i denne merkverdige mannens fantasier.

Godt sagt! (2) Varsle

Mange år senere, foran denne merkverdige mannens fantasier, kom Absintus til å tenke på den gangen for så lenge siden da han fikk fantasisjokk. Unnskyld, jeg fikk bare på følelsen at bruken av «mange år senere» ikke var tilfeldig.

Godt sagt! (1) Varsle

Godt sagt! (0) Varsle

Sist sett

Tine SundalMorten MüllerGodemineLaddenPiippokattaKarin Bergingar hArne SjønnesenKirstenelmemarvikkisDemeterCecilieLinda LarsenMads Leonard HolvikSaraSolgunnPer LundToveAnniken BjørnesVibekeV. HulbackEllen E. Martolanniken sandvikLailaOda Marie HLilleviReidun Anette AugustinIrene RognmoMarteJarmo LarsenAkima MontgomeryGeir SundetRavnRoger MartinsenBente NogvaErlendEvaJohn LarsenMaren