Det er sikkert mye sant i denne historien, men det blir for ensidig og overdrevet for meg.
Viser 3 svar.
Det blir som våre foreldre opplevde det når tyskerne invaderte Norge og tok over eiendommer, men i kortere tidsrom selvfølgelig.
Du kan ikke sammenligne med tyskernes invasjon av Norge. I Libanon var det borgerkrig, og PLO gikk inn med sine grupperinger mye i et forsøk på å beskytte flyktningeleirene. Det er en betent konflikt mellom palestinere og israelere som jeg er for trøtt til å kommentere mer av akkurat nå.
Nei - bare hvordan de opplevde det og hvilke varige spor det satte hos dem. PLO gjorde mye gale i befolkningen i Libanon og det har jeg fra førstehåndsberetning. Okkuperte gårder og ødela avlinger samt mye mye mer. Om det strider med info som er/var gitt i Norge - så tror jeg på info jeg fikk fra de som opplevde dette på nært hold.