Her er et dikt om høsten:

Tre skal ikkje

Tre skal ikkje vandra rotlause
rundt i skogane
gå seg vill i regnet
eller falla for vinden

tre skal sitja på kafé
ta seg ein kaffi
ta seg ein røyk
og la haust vera haust

Forfatter: Bjarte Bjørkum
Utgitt: Frå samlinga: Sjukdomsteikn.

Dersom du ønsker å abonnere på e-dikt så er linken her

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Viser 3 svar.

Ah, vidunderlig :D ❤ takk :O)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fikk melding i dag vedr. "Tre skal ikkje" fra Haugesund folkebibliotek.

Hei!

Har vært i kontakt med forfatter Bjarte Bjørkum i dag, og dette diktet er ikke utgitt ennå. Det tilhører samlingen “Sjukdomsteikn” og det er pt. uvisst om de kommer til å bli utgitt.

Mvh
Kjersti Beiermann
avd.leder, barn & ungdom
Haugesund folkebibliotek

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Har nå lett etter denne diktsamlingen på nettet, men finner ingenting. Har sendt en e-mail til Haugesund Folkebibliotek og satt dem på saken. Nytter ikke å sende e-mail til avsenderen iom at det kun et arkiv i Østfold.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Mads Leonard HolvikBård StøreKirsten LundHilde H HelsethEster STor Arne DahlsveinTine SundalEirin EftevandDinaAnn Helen ETanteMamiePiippokattaIngunn SEivind  VaksvikOddvarGLilleviTotoromarvikkisSigrid Blytt TøsdalIreneleserJulie StensethVibekeSynnøve H HoelHeidiPer LundTurid KjendlieMariannelittymseAnne Berit GrønbechHanneMcHempettIngvild SAlice NordliNorahChristofferBeathe SolbergBeaKareteVannflaske